Protezy kończyn górnych
PROTEZY KOŃCZYN GÓRNYCH
Specjalizujemy się w wykonywaniu protez kończyn górnych.
Oferujemy protezy kosmetyczne, mechaniczne jak i mioelektryczne na wszystkich poziomach amputacji.
Amputacje kończyny górnej można teraz zaopatrzyć w funkcjonalne protezy, które pozwalają większej liczbie pacjentów na osiągnięcie niezależnego stylu życia.
Ma to szczególne znaczenie w przypadku osób po amputacji wielu kończyn.
Protezy kończyn górnych dzielimy ze względu na :
POZIOM AMPUTACJI
- Proteza dłoni
- Proteza przedramienia
- Proteza ramienia
FUNKCJONALNOŚĆ
- Proteza kosmetyczna
- Proteza mechaniczna
- Proteza mioelektryczne
ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ DOJAZDU DO PACJENTA
SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNE KONSULTACJE
- +48 736 664 002
Rodzaje protez kończyny górnej:

Proteza kosmetyczna
Proteza kosmetyczna jest dla osób, których większe znaczenie ma efekt wizualny i komfort niż funkcjonalność. Głównym zadaniem tego typu zaopatrzenia jest odtworzenie utraconej kończyny. Proteza w takim przypadku jest bierna i możliwości funkcjonalne są ograniczone do prostego chwytania przedmiotów. Może być wykonana indywidualnie lub dobrana z dostępnych modeli i kolorów.

Proteza mechaniczna
Proteza mechaniczna wykorzystuje własne mięśnie ciała( obręcz barkową, kikut) do swojej funkcjonalności. System linkowy umieszczony w protezie pozwala na otwarcie lub zamknięcie elementu końcowego. Do dłoni mechanicznej można założyć rękawice silikonową lub wymienne końcówki.



Proteza mioelektryczna
Proteza mioelektryczna jest zasilana za pomocą czynników zewnętrznych. Umieszczone w leju protezy elektrody odbierają sygnał elektryczny z określonych grup mięśni i przekazują do systemu silniczków. Największą zaletą tego typu protezy jest jej bardzo duża funkcjonalność. W pełni wykorzystanie funkcji protezy mioeletrycznej wymaga nauki i treningu.